Preskočiť na obsah

215. výročie posviacky kostola sv. Kvirína v Kurimanoch – ZMENA PROGRAMU

Zmena programu

Oznamujeme, že z dôvodu prísnych pandemických opatrení v okrese Levoča sa mení program spomienkovej slávnosti z príležitosti 215. výročia posviacky kostola sv. Kvirína v Kurimanoch tak, že dňa 6. novembra 2021 bude o 10.00 hod. len sv. omša. Plánované prednášky a prezentácie nebudú. Uskutočnia sa v inom termíne, ktorý včas oznámime.

Viac informácii o podujatí s upraveným programom sa dozviete na stránkach farnosti. Na tejto stránke bude krátko pred podujatím k dispozícii aj linka na priamy prenos z podujatia (cez Youtube).

Ďakujeme za porozumenie.

Obec Kurimany, Rímskokatolícka cirkev Farnosť Iliašovce a občianske združenie Pro villa Quirini uskutočnia v sobotu 6. novembra 2021 spomienkovú slávnosť pri príležitosti 215. výročia posviacky kostola sv. Kvirína v Kurimanoch.

Program slávnosti:

10:00  sv. omša v kostole sv. Kvirína

Po jej skončení:  

  • Život a dobročinné diela grófa Štefana Čákyho 
  • Niekoľko poznámok k patrocíniu kostola sv. Kvirína v Kurimanoch
  • Odovzdanie pôvodných relikvií a relikvií sv. Kvirína, mučeníka kostolu sv. Kvirína
  • Prezentácia knihy „Kurimany – ľudia a udalosti vo fotografii“ 

Účasť na podujatí bude regulovaná v súlade s opatreniami pre náš región podľa Covid Automatu. Celú slávnosť bude možné sledovať v priamom prenose v televízii na YouTube. Odkaz na linku bude zverejnený na webe Obce KurimanyFarnosti Iliašovce a na webe občianskeho združenia Pro villa Quirini.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *